Archiwizacja danych lub przywracanie danych.

archiwizacja danych Wskazówki, jak wykonać kopię zapasową danych w chmurze

photo
archiwizacja danych graficznych

archiwizacja danych Tradycyjna metoda tworzenia kopii zapasowych danych polega na fizycznym przenoszeniu ważnych plików z wewnętrznego dysku twardego komputera na zewnętrzne urządzenie do przechowywania danych, takie jak pamięć flash USB lub inne wymienne urządzenie zewnętrzne. W rzeczywistości nawet zwykli użytkownicy oraz ci, którzy potrzebują regularnego i automatycznego tworzenia kopii zapasowych danych, już teraz korzystają z przydatnych narzędzi lub usług do tworzenia kopii zapasowych danych w systemie Microsoft Windows. Dzięki tym narzędziom tworzenie kopii zapasowych danych nie będzie już tak żmudne i czasochłonne jak kiedyś. Jednak nawet przy użyciu programów do tworzenia kopii zapasowych danych firmy Microsoft, które można pobrać, może dojść do utraty danych.

Kopie zapasowa Windows 10 a bezpieczeństwo w biurze.

Jednym z popularnych rozwiązań firmy Microsoft do tworzenia kopii zapasowych danych jest Windows Server Backup. archiwizacja danych To rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych na serwerze przechowuje wszystkie dane użytkownika w zdalnej lokalizacji, co oznacza, że nawet w przypadku awarii jednego komputera PC całe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych będzie nadal działać. Kopia zapasowa serwera obejmuje również magazyn dzienników systemu Windows. Dzięki Windows Server Backup można tworzyć kopie zapasowe wszystkich plików w całym systemie Windows, także ustawień systemu operacyjnego i danych systemowych. Ponadto kopia zapasowa serwera może zawierać kopię zapasową całego rejestru.

Wielosystemowa kopia zapasowa w Linux z plików programu Gratyfikant nexo.

Możesz zapytać, jak działa ta funkcja ochrony danych. Odpowiedź jest bardzo prosta. Po podłączeniu dysku zewnętrznego lub dysku twardego USB z systemem operacyjnym Windows do komputera, połączenie to staje się podstawowym dyskiem twardym dla komputera. Oprogramowanie Windows Server Backup zadba o to, aby pliki były zawsze przechowywane w kopii zapasowej, bez względu na wszystko. Inną ważną cechą tego typu aplikacji do tworzenia kopii zapasowych jest możliwość przywracania niektórych typów danych, takich jak funkcja przywracania systemu w systemie Windows. Jeśli ta funkcja nie działa, możesz użyć programu do tworzenia kopii zapasowych, aby przywrócić system do działania.

Wielosystemowe backup to zapewnienie ciągłości dla firm biurowych.

Jednym z popularnych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych wśród właścicieli firm i użytkowników osobistych jest kopia zapasowa Microsoft Exchange. Kopia zapasowa programu Microsoft Exchange jest często dołączana do miesięcznego planu usług pakietu Microsoft Office. Rozwiązanie to zawiera funkcję, która umożliwia tworzenie i przechowywanie kopii wszystkich wiadomości e-mail na dysku zewnętrznym, znanym jako sieciowa pamięć masowa (NAS). NAS jest podobny do udostępniania dysku CD-ROM przyjacielowi, z tą różnicą, że kopia zapasowa danych jest zapisywana bezpośrednio na dysku w komputerze, a nie na płycie CD.

Usługa sieciowa (NAS) przechowuje wszystkie wiadomości e-mail, kalendarz, informacje kontaktowe i inne dane na oddzielnym dysku, zwanym pulpitem. Kiedy instalujesz aplikacje na komputerze, są one instalowane bezpośrednio na pulpicie. Jedynym sposobem, aby aplikacja zapisała swoje dane na dysku wtórnym, jest skopiowanie ich na dysk NAS, który przechowuje je bezpiecznie i niewidocznie na komputerze. Zaletą usługi dołączonej do sieci jest to, że może być zarządzana przez użytkownika; nie trzeba robić nic specjalnego, aby uzyskać do niej dostęp w systemie Windows 10. Jednak podczas tworzenia kopii zapasowej danych z NAS należy upewnić się, że wiemy, jak przywrócić dane z NAS.

Aby przywrócić dane z dysku miniaturowego, należy użyć metody odzyskiwania systemu Windows. Tę kopię zapasową można wykonać, podłączając dysk miniaturowy do komputera, a następnie odłączając go. Następnie za pomocą narzędzia punktu przywracania dostarczanego z systemem Windows można przywrócić komputer do wcześniejszej daty. W tym celu należy kliknąć przycisk Start, następnie Uruchom, w polu wpisać regedit, a następnie Enter.

Plusy kopii danych w biurze.

W poprzednich wersjach systemu Windows można było wybrać narzędzie punktu przywracania, a następnie przejść do folderu C:/Windows i kliknąć przycisk Tak. W ten sposób można było przywrócić komputer do wcześniejszej daty, ale niestety kopia zapasowa ważnych plików nie została ukończona. Jeśli chcesz przywrócić swoje ważne pliki, musisz pobrać program o nazwie “Advanced Access Repair”. Jest to darmowe oprogramowanie narzędziowe, które można pobrać ze strony firmy Microsoft. Po pobraniu tego programu będzie można przywrócić pliki zapisane w kopii zapasowej na serwerze NAS.

Jeśli jednak zdecydujesz się na tworzenie kopii zapasowych danych w chmurze, będziesz musiał podłączyć NAS do serwera Windows, aby móc przesyłać kopie zapasowe danych do chmury. W tym celu należy przejść do Panelu sterowania > Komputer, następnie kliknąć kartę Pamięć masowa, a następnie opcję Dostępność. Gdy to zrobisz, możesz przesłać pliki, których kopie zapasowe chcesz utworzyć, do chmury. Jest to jeden z najprostszych sposobów na tworzenie kopii zapasowych danych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.