Backup Przemysłowy

Jak ważne są dane dla firm nie trzeba nikogo przekonywać. Większość firm ma świadomość, że ich dane są częstokroć bezcenne, a ich ochrona wyższą koniecznością.

Jest światło w tunelu

Tymczasem raport przygotowany przez firmę Acronis pokazuje słabości w zakresie polityki backupu i disaster recovery. Publikacja pokazuje też, że firmy przemysłowe coraz częściej chłoną wszystkie technologiczne nowinki. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą dostarczać nowoczesne technologie.

Dobra nowina dla producentów rozwiązań do backupu

Większość przedsiębiorstw dziś nie radzi sobie z ochroną danych. Dane te częstokroć umiejscowione są w różnych lokalizacjach – na serwerach fizycznych, wirtualnych czy w chmurze. Wcześniej czy później firmy będą musiały sięgnąć po zaawansowane systemy, które potrafią tworzyć kopie zapasowe w różnych środowiskach.

 

Programy darmowe

Tymczasem istnieją darmowe (również w środowisku komercyjnym) narzędziałużące do monitorowania stanu dysków twardych w serwerach, komputerach zarówno osobistych jak i laptopach. Aplikacja kontroluje datę utworzenia ostatniej kopii zapasowej i analizuje dane dotyczące działania dysku w oparciu o funkcję S.M.A.R.T (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology). Program Acronis Drive Monitor pomaga np. ostrzegać użytkowników przed problemami, które niosą ze sobą ryzyko awarii, a co za tym idzie utratę danych. Dzięki temu możemy zyskać czas na reakcję i zapisanie danych, a także zorganizowanie sprzętu zastępczego. Acronis Drive Monitor identyfikuje problem, wysyła e-mail lub wyświetla alert na monitorze opisujący konkretne zagrożenie. Ten wygodny program obsługuje też systemy RAID poprzez skrypty.

 

Okazuje się, że coraz bardziej zaawansowane systemy back-upowe stwarzają coraz większe problemy, jeśli chodzi o porządną politykę ochrony i zarządzania danymi. W tym celu najlepiej powołać do tego profesjonalną firmę informatyczną, która zadba z należytą starannością o nasze dane i ich back-up.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.