Ogrodzenia akustyczne panele dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Akustyczne ogrodzenia i dźwiękoszczelne ogrodzenia, aby zmniejszyć hałas na swoim podwórku

photo
Ekrany akustyczne cennik

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne, znane również jako ściany dźwiękochłonne, działają jak bariera. Uniemożliwiają przenikanie przez nie dźwięku. Dźwięk jest odbijany lub transmitowany z powrotem od źródła. Ogrodzenia akustyczne są zazwyczaj wykonane z drewna lub metalu. Mogą być używane do zapobiegania hałasowi z głośników zewnętrznych lub do ograniczenia dźwięku, który dociera przez drzwi i okna. Ogrodzenie dźwiękoszczelne może mieć ściany pochłaniające dźwięk, panele lub przegrody tłumiące dźwięk.

Ekrany foniczne do dworze

Hałasom zapobiegają materiały dźwiękochłonne. Ogrodzenia akustyczne mogą być wyposażone w panele dźwiękochłonne lub przegrody dźwiękochłonne. W starszych domach ogrodzenia akustyczne były umieszczane między pokojami, aby otoczyć pomieszczenie w celu zmniejszenia hałasu z zewnątrz. Obecnie wielu właścicieli domów wymienia istniejące ogrodzenie na ogrodzenie, które zawiera dźwiękochłonne przegrody i panele.

Ekrany dźwiękochłonne zapłata

Istnieje kilka rodzajów ogrodzeń akustycznych. Jednym z nich jest ogrodzenie nonstop. Nonstop to ogrodzenie, które wykorzystuje fale dźwiękowe do wymuszenia redukcji hałasu. Ten typ ogrodzenia wymaga zakotwiczenia do podłoża.

Ekrany akustyczne zewnętrzne

Istnieją również inne rodzaje ogrodzeń akustycznych. Należą do nich odblaskowe ogrodzenia, odblaskowe winyle, twarde powierzchnie i bariery dźwiękochłonne. Jeden typ ogrodzenia wykorzystuje dźwięk do tworzenia redukcji hałasu. Ten płot tworzy dźwiękoszczelną barierę, gdy jest zainstalowany. Ten płot jest czasami nazywany ogrodzeniem odblaskowym.

Inny rodzaj ogrodzeń akustycznych wykorzystuje dźwięk do stworzenia izolacji akustycznej. Dźwięk jest odbijany z powrotem do zamkniętej przestrzeni. Akustyczna izolacja dźwiękowa jest stosowana w domach i biurach. Stosuje się je w obiektach sportowych, na lotniskach, w centrach handlowych, restauracjach, szkołach i wszędzie tam, gdzie ludzie chcieliby mieć zmniejszoną ekspozycję na hałas.

Ogrodzenia akustyczne Noistop, które są również nazywane panelami odbijającymi, składają się z serii cienkich arkuszy plastiku lub metalu. Kiedy fale dźwiękowe stykają się z jedną stroną panelu, są tłumione. Po drugiej stronie fale dźwiękowe są odbijane. Gdy powierzchnia odbijająca paneli jest skierowana na północ, nie będzie dźwięku; jeśli jest skierowana na południe, będzie odwrotnie. Istnieje kilku producentów tego typu ogrodzeń.

Parawan akustyczne suma

Ekrany akustyczne na autostradach to kolejny przykład ogrodzeń akustycznych. Ogrodzenia te są zazwyczaj instalowane wzdłuż autostrad i dróg szybkiego ruchu. Autostrady przebiegają przez miasta i miasteczka i otaczają domy, firmy i parki. Nic nie jest w stanie pobić redukcji dźwięku, jaką zapewniają ogrodzenia akustyczne na autostradach i drogach szybkiego ruchu.

Akustyczne ogrodzenia mogą być używane do wielu celów, ale większość ludzi myśli tylko o problemach spowodowanych hałasem pojazdów lub barierą dźwiękową na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na zmniejszenie dźwięków z zewnątrz domu lub miejsca pracy, należy rozważyć zakup bariery dźwiękowej hałasu podwórku. Ten rodzaj ogrodzenia pomoże Ci cieszyć się swoim ogrodem lub podwórkiem bez zbędnych uciążliwości irytujących sąsiadów. Pozwoli Ci to również spać spokojnie w nocy. Płot może być zainstalowany w miejscach, gdzie tradycyjne ściany dźwiękowe i okna mogą być niemożliwe.

Przed wyborem ogrodzeń akustycznych, które chcesz, musisz najpierw określić fizyczne wymiary pożądanego ogrodzenia. Po pierwsze, należy określić grubość żądanego materiału. Grubość ogrodzenia będzie dyktować częstotliwość fal dźwiękowych. Grubość materiału musi być również w ramach wytycznych środowiskowych hałasu określonych przez rząd federalny. Po określeniu fizycznej wielkości ogrodzeń akustycznych, które chcesz kupić, musisz wybrać materiał, który jest najlepiej przystosowany do aplikacji.

Ogrodzenie dźwiękochłonny

Pianka została użyta do budowy ogrodzeń akustycznych i jest to zazwyczaj najlepsza opcja dla tych, którzy chcą estetycznej bariery dźwiękowej. Pianka jest zazwyczaj wystarczająco gruba, aby pozostała trwała. Pozostanie również sztywna, więc nie będzie zwisać w czasie. Należy pamiętać, że grubsza pianka jest droższa, ale zazwyczaj jest mniej kosztowna niż drewno. Panele akustyczne wykonane z włókna szklanego dadzą Ci najlepszą barierę dźwiękową, ponieważ jest to grubszy, bardziej wytrzymały rodzaj materiału.

Panele z włókna szklanego są dostępne w trzech różnych rozmiarach: Small, Medium i Large. Panele te są dostępne zarówno w wersji z zamkniętym tyłem, jak i z otwartym tyłem. W celu uzyskania najlepszych wyników dźwiękoszczelności, należy zainstalować panele o grubości co najmniej 6 cali. Jednakże, jeśli nie masz problemów z dźwiękoszczelnością, nie musisz inwestować w grubsze panele. Panel o grubości trzech cali będzie Ci dobrze służył.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.