Przedtem ofiarujesz do przywracanie danych z macierzy RAID 0,1.

Przywracanie danych z macierzy RAID Red Hat Enterprise 4.4 – Co robi odzyskiwanie RAID?

photo
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych RAID Jeśli komputer ulegnie awarii lub dane zostaną utracone, należy rozważyć użycie odzyskiwania RAID. Możesz użyć istniejącej kopii zapasowej, aby uzyskać rzeczy z powrotem razem, jeśli masz jeden. Jednak nie ma potrzeby, aby wymienić cały system. Jeśli stracisz tylko kilka danych, opcje odzyskiwania danych są znacznie lepsze niż w przypadku pełnowymiarowej awarii mechanicznej.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID koszty i szanse.

Wiele osób myśli o raid recovery jako procesie odzyskiwania danych, które zostały utracone z wtórnego urządzenia pamięci masowej, takiego jak dysk twardy. Przywracanie danych z macierzy RAID Chociaż często tak jest, należy pamiętać, że termin ten może odnosić się do każdej formy odzyskiwania danych. Zdolność do odzyskiwania danych z wtórnego urządzenia pamięci masowej może być osiągnięta na wiele różnych sposobów. Powszechną definicją jest “przywracanie” danych z wtórnego nośnika pamięci.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 jakie są ceny

Istnieją dwie podstawowe formy odzyskiwania danych: ręczne i zautomatyzowane. W procesie ręcznym uszkodzony nośnik jest naprawiany przez osobę trzecią. W najbardziej podstawowej formie odzyskiwania danych w systemie raid dysk jest po prostu usuwany z systemu, a następnie zastępowany innym dyskiem. Jeśli chcesz skorzystać z zautomatyzowanej metody, na uszkodzonym dysku zostanie umieszczony zestaw skryptów zasad Raid. Po umieszczeniu tych skryptów dysk twardy i dołączona do niego macierz dysków zostaną automatycznie ponownie uruchomione w prawidłowej konfiguracji.

Przywracanie danych z macierzy RAID jaka skuteczność?

Jeśli macierz cierpi z powodu problemu z zasilaniem, można samodzielnie naprawić uszkodzenie. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy to zadziała, jest sprawdzenie stanu SMART dysku. SMART to skrót od “Self-monitoring, analysis, and reporting technology” (Technologia samomonitorowania, analizy i raportowania). Oznacza to po prostu, że dysk wykonuje wszystkie swoje regularne kontrole i bilanse, które powinny wskazywać, czy występuje problem z zasilaniem. Należy również sprawdzić statystyki wydajności dysku pod kątem typowych problemów, takich jak częste restarty, cykle zatrzymania/wyłączenia i inne.

Z różnych powodów, w tym z powodu awarii dysku, odzyskiwanie danych raid może być trudne lub nawet niemożliwe. Istnieją dwie możliwości odzyskania danych, jeśli nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać. Można spróbować zrobić to samodzielnie, korzystając z oprogramowania, takiego jak Magic Erasure Partition Recovery Software (zwanego również Mirantis), lub zdecydować się na usługę odzyskiwania danych z przewodnikiem. Istnieje kilka korzyści z wyboru wyłączonego rozwiązania nad zautomatyzowanym, takie jak fakt, że nie trzeba się martwić o problemy z oprogramowaniem lub jak przywrócić dyski do stanu funkcjonalnego.

Rozwiązanie typu “powered-down” polega na utrzymywaniu serwera w trybie offline, podczas gdy cały dysk z danymi jest niedostępny. Cała procedura odzyskiwania danych z macierzy RAID jest zatem obsługiwana przez grupę osób trzecich zwaną zespołem. Używają oni specjalnego oprogramowania, które nie tylko izoluje macierz RAID od reszty dysków, ale także usuwa wszelkie nieusuwalne informacje, które mogą znaleźć. Obejmuje to usuwanie plików wymiany, plików BIN i IDS, wskaźników B+, tabel systemowych i innych nieprawidłowych wpisów, które w przeciwnym razie mogłyby powodować problemy podczas procesu odzyskiwania.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 priorytet.

Po zakończeniu tego procesu, maszyna zostanie ponownie uruchomiona w celu oceny, czy wszystko zostało pomyślnie odzyskane. Jeśli wszystko było nienaruszone, następnym krokiem będzie utworzenie rozruchowego napędu DVD-ROM przy użyciu programu Windows CD-ROM. Następnie zainstalowana zostanie płyta instalacyjna Paragon Basic Essentials, ponieważ jest ona potrzebna do uruchomienia komputera z danych z dysku twardego. Na koniec klikamy na konsoli “Zachowanie obrazu”. Ten krok jest ważny, ponieważ zapewni, że system operacyjny odczyta wszystkie dane z parametrów raid podczas rzeczywistego procesu odzyskiwania. W tym momencie plany i inne partycje zostaną odmontowane i można kontynuować z partycjami na pozostałej wolnej przestrzeni.

Ogólnie rzecz biorąc, tworzenie kopii zapasowej i przywracanie danych raid jest bardzo łatwe, jeśli masz odpowiednie narzędzia. Jeśli jeden dysk ulegnie awarii lub nie nadaje się do użytku, można łatwo odzyskać informacje i uruchomić system operacyjny bez konieczności poznawania nowych informacji technicznych. Jest to tylko jeden z wielu powodów, dla których parzystość jest doskonałym rozwiązaniem do odzyskiwania danych z dysku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.